Untitled Document

Untitled Document

???????? ?????? "????? ??????????? ???????"

Baltais Šveices aitu suns

 

Locations of visitors to this page

Untitled Document

 

SELERIJA AHSEL SANDIDA

WENDY SWEET LADY MOON ANGEL

 

Baltais Šveices aitu suns

Šķirnes apraksts - Baltais Šveices aitu suns (BŠA) izskata ziņa ir identisks Vācu aitu sunim, atšķirīga ir tikai apmatojuma krāsa. Tam var būt īss, vidēji garš vai garš apmatojums. Garspalvainajam tipam nav pavilnas slāņa. Krāsa vienmēr ir balta.

Temperaments
- Baltais Šveices aitu suns ir draudzīgs, vērīgs un lojāls. Tas vienmēr vajadzības gadījumā aizstāvēs savu ģimeni. Suns var būt atturīgs vai pat aizdomīgs attiecībās ar svešiniekiem, bet tas nekad nebūs bez iemesla agresīvs. BŠA temperaments ir maigāks nekā tipiskam Vācu aitu sunim. Suņi ir ļoti  enerģiski darbā un tiem patīk būt sava saimnieka tuvumā. Tie ir izteikti inteliģenti un šos suņus apmācīt ir ļoti viegli, apmācības norit ātri. Daži BŠA mēdz būt pārlieku jūtīgi, pat bikli. Visbiežāk suns ir ļoti paklausīgs un rupjas apmācības metodes viņam nav vajadzīgas. Šajā ziņā tie ļoti atšķiras no daudzām Vācu aitu suņiem.
Ir ļoti svarīgi, lai jaunie suņi tiktu pietiekoši socializēti un tiem būtu daudz pozitīvu sastapšanos ar daudziem dažādiem dzīvniekiem, cilvēkiem, lietām un situācijām, kas palīdzēs  izaudzināt labi psiholoģiski līdzsvarotu dzīvnieku. Šiem suņiem parasti ir labas attiecības ar citiem suņiem un bērniem. Tie ļoti labi sadzīvo arī ar kaķiem, ja ir bijuši to sabiedrībā jau kopš kucēnu vecuma. BŠA mēdz būt ļoti trokšņaini, ir zināms, ka daži no tiem „sarunājas” ar blakus dzīvokļa suņiem. Suņi spēj radīt plašu skaņu diapazonu un viņiem ļoti patīk izmantot savu balsi.

Augstums (skaustā) - suņi 60 – 65 cm, kuces 55 – 60 cm

Svars -
35 – 40 kg

Veselības problēmas
- Dažas no slimībām, kuras ir sastopamas šai šķirnei, ir gūžas un locītavu displāzija, sliktas absorbēšanas sindroms, deģeneratīvas locītavu slimības (ieskaitot osteohondrītu), megaezofagus, pannus un citas acu slimību formas (reti sastopamas), kuņģa uzpūšanās, alerģijas (pret pārtiku, blusām vai inhalācijas alerģija), citas ādas vai apmatojums problēmas, iedzimts zobu trūkums. Dažām BŠA ģenealoģiskajām līnijām ir problēmas ar tādu slimību kā Lupus un/vai citām imunitātes slimībām. Šobrīd imunitātes problēmas šai šķirnei ir ļoti reti sastopamas.

Dzīves apstākļi
- BŠA labi dzīvos dzīvoklī, ja tiem būs pietiekami daudz vingrinājumu ārpus telpām. Iekštelpās tie ir salīdzinoši neaktīvi un vislabāk jūtas lielā, plašā piemājas sētā.

Treniņi - Regulāra fiziska slodze šai šķirnei ir ļoti svarīga. Tā kā BŠA ir ļoti inteliģenti centieties ievietot šajās nodarbībās dažādas variācijas, lai sunim nepaliktu garlaicīgi. Lielākajai daļai aitu suņu patīk spēlēt futbolu un citas spēles. Desmit līdz piecpadsmit minūtes ilga lēcienu izdarīšana gluži labi nogurdinās jūsu suni, kā arī sniegs tam kādu mērķtiecības sajūtu. Vai nu tas dzenas pakaļ bumbai vai kādam citam priekšmetam, atrodas paklausības treniņā, piedalās aizturēšanas grupā vai arī vienkārši dodas pastaigāties, nodarbībām jābūt mērķtiecīgām un regulārām.

Dzīves ilgums
- aptuveni 12  gadi

Kopšana
- Balto aitu suni ir viegli kopt. Kad suns met spalvu, tad tas ir jāizķemmē un jāsukā katru dienu, citā laika posmā ir jāķemmē apmēram reizi nedēļā. Regulāri jāpārbauda ausis, vai tajās nav sakrājies sērs un netīrumi. Nagi jāapgriež īsi. Šīs šķirnes suņi maina savu apmatojumu 2 reizes gadā- pavasarī un rudenī.

Šķirnes vēsture - Šķirne ir cēlusies ASV, Kanādā un Eiropā no vācu aitu suņiem. Baltais Šveices Aitu suns nav ticis krustots ar kādu citu suņu šķirni kopš tā ievešanas Ziemeļamerikā. Gēns, kurš kontrolē balto krāsu, ir dabisks komponents Vācu aitu suņa kopējā krāsu ģenētikas materiālā, un, šķirne netika krustota ne ar vienu citu šķirni.

Untitled Document
Top.LV
Rambler's Top100
Vetdoctor.ru

 

/uz augšu/